Затворено игралиште на 3 нивоа

 • Димензија:Прилагодено
 • Модел:ОП-2022073
 • Тема: Спорт 
 • Возрасна група: 0-3,3-6,6-13,Над 13 
 • Нивоа: 3 нивоа 
 • Капацитет: 200+ 
 • Големина:2000-3000 квадратни метри,3000-4000 квадратни метри,4000 + квадратни метри 
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Опис на производот

  Има 2 главни области за играње во ова затворено игралиште за спортска тема.Една област е областа на структурата за мека игра, ние дизајнираме структура за игра на 3 нивоа, мала област за мали деца и област за градежни блокови.Друга област е зоната на брануваа за децата да скокаат и отскокнуваат.

  Погоден за

  Забавен парк, трговски центар, супермаркет, детска градинка, дневен центар/градинка, ресторани, заедница, болница итн.

  Пакување

  Стандарден ПП филм со памук внатре.И некои играчки спакувани во картонски кутии

  Инсталација

  Детални цртежи за инсталација, референца за случајот на проектот, видео референца за инсталација, и инсталација од нашиот инженер, опционална услуга за инсталација

  Сертификати

  CE, EN1176, ISO9001, ASTM1918, AS3533 квалификувани

  Материјал

  (1) Пластични делови: LLDPE, HDPE, еколошки, издржливи

  (2) Галванизирани цевки: Φ48mm, дебелина 1,5mm/1,8mm или повеќе, покриени со облога од ПВЦ пена

  (3) Меки делови: дрво внатре, високофлексибилен сунѓер и добра пламен-ретардирана ПВЦ обвивка

  (4) Патосници: еколошки патосници од пена EVA, дебелина од 2 мм,

  (5) Безбедносни мрежи: квадратна форма и повеќе бои опционални, огноотпорна заштитна PE мрежа

  Приспособливост: Да

  Мекото игралиште вклучува повеќе места за играње за различни детски возрасни групи и интереси, мешаме преслатки теми заедно со нашите внатрешни структури за игра за да создадеме извонредна средина за играње за децата.Од дизајн до производство, овие структури ги исполнуваат барањата на ASTM, EN, CSA.Кои се највисоките стандарди за безбедност и квалитет ширум светот

  Ние нудиме неколку стандардни теми за избор, исто така, можеме да направиме приспособена тема според посебни потреби.ве молиме проверете ги опциите за теми и контактирајте не за повеќе избори.

  Причината зошто комбинираме некои теми со мекото игралиште е да додадеме повеќе забавно и потопно искуство за децата, на децата многу лесно им здосадува ако само играат на заедничко игралиште.понекогаш, луѓето исто така го нарекуваат меко игралиште непослушен замок, затворено игралиште и меко игралиште.би направиле приспособен според одредена локација, точните потреби од слајдот на клиентот.


 • Претходно:
 • Следно: